Festival vína Český Krumlov ®

Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality,
setkání se znalci vína,  jedinečné kulisy historického města -
to vše a mnohem více je Festival vína Český Krumlov.

Vážení milovníci vína,

letos vstupuje Festival vína Český Krumlov® do svého již 9. ročníku. Dny naplněné vinařskými, gastronomickými a kulturními zážitky opět zpestří podzimní a předadventní dobu v Českém Krumlově a umožní společná setkání, na která se zvláště v tomto roce všichni velmi těšíme. Bohatá přehlídka vín z tuzemských i zahraničních vinařství a setkání s jejich tvůrci, význačnými sommeliéry, znalci a milovníky vína proběhne ve dnech 23. října až 21. listopadu 2020.

Pilíři celého festivalového programu budou již tradičně příjezd sv. Martina na náměstí Svornosti, akce Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích a oblíbená Zámecká slavnost vína v reprezentativních prostorách Zámecké jízdárny. Program Víno & Gastronomie & Kultura nabídne po celou dobu konání festivalu akce v jednotlivých restauracích a také na dalších zajímavých místech Českého Krumlova - naleznete zde vše, co k vínu neoddělitelně patří - kulturní zážitky, vynikající gastronomii, večery s uznávanými sommeliéry, vinaři a zejména přáteli.

Letos nás čekají bohatá setkání s vínem i mimo dny festivalu. Již v létě, v krásném prostředí nově vysázených vinic v klášterní zahradě a u domku Egona Schieleho se v propojení s celoevropskou akcí Víkend otevřených zahrad uskuteční ve dnech 6. -7. června 2020 akce Víno na vinicích. Na stejném místě, v rámci konání Svatováclavských slavností se 26. září 2020 můžeme těšit na již tradiční Zahradní degustaci vín. Obě tyto volné degustace jsou připravovány ve spolupráci s místními obchodníky s vínem.

Přijměte, prosím, naše pozvání na všechny události v rámci Festivalu vína Český Krumlov®. Doufáme, že letošní 9. ročník naplní všechna Vaše, i naše očekávání. Program postupně doplňujeme, všechny informace naleznete zde

Na setkání s Vámi se těší pořadatelé

Českokrumlovský rozvojový fond & Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov

 

Za podpory:

Vinařský fond Česká republika