Festival vína Český Krumlov ®

Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality,
setkání se znalci vína,  jedinečné kulisy historického města -
to vše a mnohem více je Festival vína Český Krumlov.

Vážení milovníci vína,

již pátým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov® vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 21. října do 26. listopadu tak opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Fedor Malík, uznávaní sommeliéři Tomáš Brůha, Ivo Dvořák, Klára Kollárová, Jiří Mecner, Michal Šetka či vyhlášený francouzský enolog prof. Christoph Garnier.

Festival vína Český Krumlov bude zahájen v pátek 21. října v 15:00 hod. slavnostní výsadbou vinné révy na terasách u zahradního domku - ateliéru Egona Schieleho, v programu dále nebude chybět tradiční příjezd sv. Martina na náměstí Svornosti v pátek 11. 11. v 11:11 hod., Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích od 11. 11. - 20. 11. ani Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně v sobotu 19. listopadu, která nabídne více než 300 vzorků vín.

Program Víno & Gastronomie & Kultura, který bude probíhat po celou dobu festivalu od 22. 10. - 26. 11., nabídne desítku možností přátelského posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

Přijměte prosím naše pozvání na 5. ročník Festivalu vína Český Krumlov®. Těšíme se na Vás!

 

Českokrumlovský rozvojový fond & Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov

 

Pořadatelé:

Českokrumlovský rozvojový fond 150

 

Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov

 

Za podpory:

Vinařský fond Česká republika

Generální partneři:

Premier Wines & Spirits