Zámecká slavnost vína - degustační a prodejní výstava vín

Sobota 24. 11. 2018, 14:00 - 22:00 hod., Zámecká jízdárna Český Krumlov

 

Degustace 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé hory a Mexika. Každý návštěvník obdrží při vstupu degustační slkleničku a katalog vín, do kterého si může zapisovat poznatky o jednotlivých vínech. Současně má možnost zakoupit si žetony o nominální hodnotě 10 Kč. Jednotlivé vzorky vína jsou poté odstupňovány dle kvality a ceny vína počtem žetonů. 

Po celou dobu Zámecké slavnosti vína je možno také zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům je k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si mohou rovněž vyzkoušet otevírání lahve sektu šavlí, tzv. sabrage.

Každý návštěvník může v průběhu Zámecké slavnosti vína hlasovat pro tři nejlepší vinařství. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20:00 hod., slavnostní vyhodnocení proběhne v 21:00 hod.

 

PODOBLAST MIKULOVSKÁ

Vinařství Volařík

Vinařství Volařík

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007, je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Při pěstování klade důraz na kvalitu hroznu, terroir, šetrný přístup k hroznům i vinicím a při zpracování využívá nejnovější technologie a poznatky.

www.vinarstvivolarik.cz

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy - druhohorní pohoří Pálavy - je místem se skutečným geniem loci.

Sonberk je jediným českým držitelem mezinárodního ocenění Regional Trophy za Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy; uváděn ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal; Dodavatel restaurací oceněných hvězdou Michelin; Držitel titulu Vinařství roku 2013; Pravidelně v Salonu vín; Titul Prague Wine Trophy Nejlepší vinařství v letech 2012 a 2007.

www.sonberk.cz

Jindřich Kadrnka

Jindřich Kadrnka

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již po čtyři generace. Ve vinařství se snaží produkovat špičkový hrozen, protože věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Důraz je kladen na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstují Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd jsou to Zweigeltrebe a Merlot

www.vinokadrnka.cz

Sedlecká vína

Sedlecká vína

Poetická vína, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Sedlecká vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou.
V poslední dekádě získala Sedlecká vína celou řadu ocenění jak na tuzemských, tak i na zahraničních výstavách vín. Můžeme se pyšnit tituly Championa Grand Prix Vinex, Valtických vinných trhů, Vinařské Litoměřice, Hradecký pohár, Král vín, Festwine, Top 77 a mnohé jiné. Ze zahraničních úspěchů můžeme jmenovat medailová ocenění na Decanter London, Vinalies Paris, Terravino Israel, San Francisco a Muvina Prešov. V roce 2015 vinařství zvítězilo v hlasování veřejnosti v prestižní soutěži VINAŘSTVÍ ROKU 2014. Na Zámecké slavnosti vína bude Sedlecká vína prezentovat Vinotéka Dionys společně s víny Plantaže Černá Hora a Tanzberg Mikulov.

www.facebook.com/VinoKrumlov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství se nachází v srdci Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Filozofie pěstování révy vinné je založená na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů. Vše začíná a končí ve vinici. Osobitý přístup lidí je pro výrobu našich vín nesmírně důležitý. Naše nádherné vinice se nachází v katastrech obcí Perná, Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov. A kdo nezná Ryzlink vlašský z Mikrosvínu, jako by neznal Pálavu!

www.mikrosvin.cz

Sommelier select

Sommelier select

Sommelier select je značka která vás bude provázet na vínech té nejvyšší kvality z nejlepších viničních tratí a od špičkových Moravských vinařství. Pod tuto značku jsme vybrali vína, kde vždy kvalita převyšuje nákupní cenu vína. Vína jsou vybrána tak, aby byla typicky odrůdová a vjemově snadno uchopitelná. Hrozny pro výrobu vín řady Sommelier Select jsou pečlivě monitorovány již před sklizní, kde si určujeme dozrávání a cukernatost hroznů. Po vinobraní a vylisování je víno umístěno v samostatných předem určených tancích, kde probíhá takzvané školení vína, které si jezdíme kontrolovat a určovat další postup výroby. Toto vše samozřejmě probíhá v úzké spolupráci s hlavním technologem daného vinařství, který má zkušenosti s hrozny z jejich viničních tratí a s jejich „chováním“ ve sklepě.

www.makro.cz

Vinařství Nepraš & Co.

Vinařství Nepraš & Co.

Náš vztah k vínu je celoživotní proces, a to doslova u každého, kdo se na práci v našem vinařství podílí. Rodinné vinařství NEPRAŠ & Co. je totiž více než rodina. Vedle obvyklých rodinných vztahů nás dohromady spojují naše víno a naše vinice, na kterých společně pracujeme a s kterými doslova žijeme. Naše láska k vínu tedy hraje roli v našem každodenním životě.

www.vinarstvinepras.cz

Tanzberg Mikulov

Tanzberg Mikulov

Od svého založení v roce 1999 se vinařská společnost Tanzberg Mikulov profiluje jako dodavatel špičkových tichých i šumivých (jen tradičně v lahvi kvašených) vín pouze z Mikulovska a vlastně pouze z Pálavy nebo jejího bezprostředního okolí. V současné době Tanzberg obhospodařuje více než 50 ha vinic, v drtivé většině vlastních a plně kontrolovaných, v katastrech tří vinařských obcí Mikulov, Bavory a Perná. Vinice se nachází na úpatí Pálavských vrchů, v nejteplejší oblasti České republiky. Ve vínech pocítíte minerální čistotu a sílu unikátního vápencového terroiru Pálavy, ale také péči a lásku k hroznu, který je tím jediným základem kvality vína. Na Zámecké slavnosti vína bude Tanzberg Mikulov prezentovat Vinotéka Dionys společně s víny Plantaže Černá Hora a Sedlecká vína.

www.facebook.com/VinoKrumlov

PODOBLAST ZNOJEMSKÁ

Vinařství Trávníček a Kořínek

Vinařství Trávníček a Kořínek

Naše vinařství leží v národním parku Podyjí. Všechny naše vinice obhospodařujeme šetrně k okolní přírodě. K naším profilovým odrůdám patří Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pinot noir. Za každou lahví dobrého vína stojí léta zkušeností a hromada dřiny ve vinicích i ve sklepě. Pro nás je to ale vášeň. Neustále hledáme cesty, jak být zase o něco lepší. Proto jsme spojili síly a v našem názvu se od roku 2016 objevilo nové jméno. Teď jsme Vinařství Trávníček & Kořínek. Snažíme se využít unikátní podmínky pro révu vinnou v Podyjí, neustále rosteme. Přitom ale nechceme ani o krok ustoupit z našich dosavadních zásad. O vinice se staráme šetrně, místo chemie je chrání příroda. Ve sklepě využíváme jak moderní technologie, tak i klasické zrání v dřevěných sudech včetně barikových. Rádi si také zaexperimentujeme, třeba s tisíce let starou gruzínskou technologií kvevri. A baví nás všechno ostatní, co se vína týká, především pak jeho snoubení s jídlem.

www.vinarstvitak.cz

PODOBLAST VELKOPAVLOVICKÁ

Vinselekt Michlovský

Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. profesionálním vinařským světem. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Vinselekt Michlovský získalo na jaře 2010 historicky první ocenění Vinařství roku 2009.
Dokonale polohované vinice, především pálavských vrchů, společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi.

www.michlovsky.com

Proqin

Proqin

Rodové vinařství PROQIN patří v rámci České republiky k malým vinařstvím hospodařícím na čtyřech hektarech vlastních vinohradů. Vedle škály kvalitních přívlastkových vín nabízí sekty vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi. V jejich nabídce najdete také speciality v podobě mešních vín, ledových vín, slámových vín a vinného oleje. Vína každoročně získávají řadu ocenění na domácích a mezinárodních soutěžích.

www.proqin.cz

Vinařství Purýnky

Vinařství Purýnky

Jsme mladé vinařství z Velkých Bílovic, které vzniklo spojením tří malých velkobílovických vinařů hospodařících blízko sebe ve sklepní trati nesoucí stejný název - Púrynky. Toto označení má dávnou historii a váže se na historický systém hospodaření s pozemky v dané lokalitě. Velký důraz ve Vinařství Púrynky klademe především na přirozenost vína a jeho pravdivost ... to jsou jedny z našich základních hodnot.

www.vinarstvipurynky.cz/vinarstvi

Vinné sklepy Zapletal

Vinné sklepy Zapletal

Příběh vín se začíná psát na nejlépe poležených velkobílovických vinicích - Panské, Haňby, Úlehle apod. Tam pěstovali vinohrad už předci a rodina v této tradici pokračuje. Na 4 hektarech obdělává vinici v ekologickém režimu a snaží se, aby získali co nejkvalitnější hrozen a co nejméně přitom zatížili přírodu. Proto ve vinici nepoužívají žádné pesticidy, ani herbicidy a všechny vinice jsou celé zatravněny. Z produkce vychází především suchá a polosuchá vína, Snaží se vytvářet vína s osobitým charakterem typická pro danou oblast. Většina vína se prodává „ ze dvora" tzn. přímo ve sklepě, část potom ve vinotékách a hlavně v restauracích.

www.vinnesklepyzapletal.cz

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství založené v roce 2004 hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě. Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy. Uzavřený soubor výrobních, skladovacích a prezentačních prostor patří k nejmodernějším u nás a ve své kategorii snese mezinárodní srovnání.

www.vinoboretice.cz/

PODOBLAST LITOMĚŘICKÁ

Lobkowiczké zámecké vinařství

Lobkowiczké zámecké vinařství

Lobkowiczké zámecké vinařství v Roudnici nad Labem sídlí ve středověkých sklepích roudnického zámku a může se pochlubit více než 400 letou historií. Pod správou Lobkowiczkého rodu se víno v Roudnici vyrábí již od roku 1603. Historie výroby vína a pěstování révy v Roudnici má však mnohem starší kořeny. Do dnešních dnů přetrvávají některé tradiční postupy i vysoký podíl ruční práce při pěstování révy i výrobě vína. Réva na výrobu vína pochází výhradně z vlastních vinic, které se nacházejí na pravém břehu Labe 7 km od města. Nejznámější z vinic lemujících meandr řeky Labe je historická vinice Sovice, kde se nachází i nejstarší výsadba z roku 1963. Ve vínech z Lobkowiczkého vinařství se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti - výrazná odrůdovost a nízký obsah zbytkového cukru.

www.lobkowicz.com

Malovinařství Pavel Bulín

Malovinařství Pavel Bulín

Jak je patrné již z názvu vinařství, pěstuji révu a vyrábím víno jen jako svoji zálibu pro potěšení rodiny, přátel a milovníků vína, kteří si k mým vínům najdou cestu. Vlastní vinohrad má rozlohu cca 11 arů v Litoměřické podoblasti, vinařské obci Malé Žernoseky na viniční trati Na Dobraji s celkovým počtem révových keřů cca 600, z jejichž úrody vyrábím ročně přibližně 600-800 l vína. Vinici jsem osázel v roce 2000 a kmenovými odrůdami jsou Burgundské (Rulandské) šedé, Chardonnay a Burgundské(Rulandské) modré. Občas s ohledem na průběh ročníku si nakupuji od zdejších vinařů pro zpestření nabídky 2 – 3 odlišné odrůdy. I jako malovinař jsem členem Cechu českých vinařů a se svými víny se pravidelně účastním různých výstav a soutěží, na kterých získávám vždy z nějaké odrůdy celkem pravidelně ocenění v podobě zlatých i stříbrných medailí. Vína vyrábím standardní technologií řízeného kvašení. Červená vína pak nechávám dozrávat 12 – 16 měsíců v dřevěném sudu.

PODOBLAST SLOVÁCKÁ

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec se nachází v areálu Bzeneckého zámku, v jehož sklepení navazuje na významnou vinařskou historii tohoto místa. Například zde bylo v roce 1876 vyrobeno první šumivé víno v Čechách a na Moravě.
Vinařství obhospodařuje přes 500 ha vinic v podoblastech Slovácká, Mikulovská a Znojemská. Je držitelem 4 Šampionů Salonu vín ČR a titulů Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016.

www.zameckevinarstvi.cz

Víno Hruška

Víno Hruška

Společnost VÍNO HRUŠKA byla založena v roce 2007 a již 8. generace v rodině převzala cenné zkušenosti a rady v oblasti pěstování vinic a výroby vína. Sídlo společnosti je v malebné vinařské obci Blatnička, kde nyní obhospodařuje téměř 40 ha vinic a stále využívá místního Terroir k výrobě kvalitních a odrůdově charakteristických vín z této oblasti. Cílem je maximální spokojenost zákazníků, a proto zpestřuje sortiment moravských vín také víny ze zahraničí.

www.vinohruska.cz

B\V vinařství

B\V vinařství

Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou Zdeněk Bábíček a Petr Vacenovský. Obhospodařuje 57 ha vinic v Ratíškovicích a Mutěnicích. Odrůdová skladba je pestrá, mimo jiné pěstujeme Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Hibernal, Rulandské šedé, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské modré, André, Neronet. Zpracování hroznů probíhá prostřednictvím nejmodernějších vinařských technologií a zaměřuje se především na kvalitní přívlastková vína. Sklepní hospodářství je v současné době situováno do budovy bývalé zámecké sýpky v Miloticích.

www.vinarstvibv.cz

PODOBLAST MĚLNICKÁ

Chateau Mělník

Chateau Mělník

Chateau Mělník byl založen rodem Lobkowiczů v roce 1753. Vinařství vlastní celkem 24 ha vinic s produkcí cca 60 000 lahví ročně. Víno je pěstováno na šesti viničních tratích, nacházejících se v Mělníku a jeho okolí. Hlavní portfolio tvoří známková vína, z nichž nejznámější a tradiční je víno Ludmila, která se od konce 19. století stáčí do originálních, pro ni typických lahví, tzv. „kalamářů“.

www.chateaumelnik.cz

ZAHRANIČÍ

Vinařství Sax

Vinařství Sax

RAKOUSKO - KAMPTAL

V srdci idylického Kamptalu leží tradiční vinařské město Langenlois. Jako Luibisa - krásné - bylo poprvé zmíněno v písemných dokumentech. Název, který si největší vinařské město Rakouska i dnes zaslouží. Víno má v této oblasti zásadní postavení. Žije se zde pro víno a z vína. Působivé je nadšení vinaře Rudolfa Saxe a jeho vášnivá snaha o co nejvyšší kvalitu vín. V roce 1999 byl ve vinařství Sax zapojen do výroby nový, velmi jemně pracující lis a od roku 2002 se sklizeň fermentuje v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou. Výsledkem jsou bohatá, zdravá a voňavá vína.

www.winzersax.at

Poderi Del Paradiso

Poderi Del Paradiso

ITÁLIE - TOSKÁNSKO

Vinařství Poderi del Paradiso se nachází v centrální části Toskánska, na kopcích tvaru amfiteátru, hledících přímo na San Gimignano. Toto unikátní středověké město dnes patří ke světovému dědictví UNESCO. Vinařství PdP je majetkem rodiny Cetti, jejíž předci žijí na tomto místě již od r. 1000 n.l., vína produkuje od 70. let 20. stol. Sám pan majitel Vasco Cetti je vskutku renesanční člověk, občanským povoláním lékař. Vinařství se zabývá, jak už je v této oblasti běžné, nejen produkcí vína, ale i olivového oleje a agroturistikou. Na Zámecké slavnosti vína představí vína z vinařství Poderi Del Paradiso ESSENTIA-studio.

www.essentia-vino.cz/poderi/

Gut Kellerstöckl - Familie Schuckert

Gut Kellerstöckl - Familie Schuckert

RAKOUSKO - WEINVIERTEL

Naše vinařství Kellerstöckl - Familie Schuckert v Ketzelsdorfu provozujeme již po několik generací. Naše lokality jsou rozmístěny na přibližně 25 hektarech kolem Poysdorfu, které jsou obhospodařovány Horstem Schuckertem zcela v souladu s přírodou.

www.gut-kellerstoeckl.at

Víno Markuzzi

Víno Markuzzi

ITÁLIE

VINO MARKUZZI zastupuje v České republice již 23 italských vinařství, které v daných vinařských oblastech patří mezi uznávané a renomované producenty. Naším hlavním krédem při výběru vín je konstantní kvalita, teritoriální identita a v neposlední řadě touha po dlouhodobé spolupráci jak s vinařem, tak naším zákazníkem, kde často obchodní vztah přerostl v přátelství. Poskytujeme kompetentní a komplexní servis, informace a stabilitu dodávek kvalitních vín opřenou o dlouholeté zkušenosti v našem oboru. S radostí s výběrem poradíme a v případě zájmu s vámi vína ochutnáme. V naší vinotéce v srdci Prahy jsme vám rádi osobně k dispozici. Kromě italských vín máme v portfoliu i několik moravských, ušlechtilá Champagne a grappy slavné destilerie Marolo z Piemonte. Naším cílem je, aby výběr jakéhokoliv vína od nás byl sázkou na jistotu.

www.markuzzi.cz

Gallery Spirits Shop

Gallery Spirits Shop

RAKOUSKO

Náš gallery spirits & wine shop je obchod zaměřený na dovoz vín a destilátů do České republiky s mezinárodním přesahem. Nově dynamicky rozvíjející se společnost funguje na českém trhu od roku 2016 a primárně byla zaměřena na dovoz ušlechtilých destilátů. Po 1,5 roce fungování se do společnosti zapojil Martin Vinter a díky jeho dlouholetých zkušenostech v oblasti vín se společnost rozhodla rozšířit svoji působnost i v oboru vín. V portfoliu se nachází vína z Rakouska (region Burgenland), Německa (region Rheingau), Jižní Afrika (region Constantia), Francie (Champagne a Loire). V Zámecké jízdárně budeme prezentovat následující vinařství - Weingut Leo Hillinger, Weingut Schwarz, Weingut Tom Strommer, Weingut Paul Achs a Weingut Martin Pasler.

www.tretters-spirits.cz

Pro-vino.cz

Pro-vino.cz

RAKOUSKO, SLOVINSKO

Specialista na Rakousko.
Nejširší nabídka rakouských a slovinských vín. V nabídce ale máme i vína německá, španělská, francouzská i moravská.

www.pro-vino.cz

Weingut Hubert Müller

Weingut Hubert Müller

NĚMECKO - PFALZ

Vinařství HUBERT MÜLLER, jehož majitelem je dnes pan Stefan Müller, se nachází v jedné z největších vinařských oblastí Německa, v Maikammeru, v oblasti Porýní Pfalz, tedy v samém srdci německé vinařské stezky, kde vinařství WHM produkuje vína již po 7. rodinnou generaci. Na Zámecké slavnosti vína představí vína z vinařství Hubert Müller ESSENTIA-studio.

www.essentia-vino.cz/muller/

Plantaže Černá Hora

Plantaže Černá Hora

ČERNÁ HORA

Plantaže je vinařství, které dlouhodobě zvedá renomé vín z Černé Hory a je mezi místními vinaři a vinohradníky ikonou, která je hodná následování. Jeho historie nemá staletou tradici, přesto patří k nejstarším černohorským vinařstvím. Od založení se rozloha vinic neustále rozšiřovala - vše vyvrcholilo projektem rekultivace vinic o celkové rozloze 2000 ha. V roce 1982 vyhrála na světové vinařské soutěži odrůda Vranac první místo a odstartovala zlatou éru Plantaže. Vranac z této malé balkánské země a zejména z Plantaže začal být světovými novináři nazýván "rubínem Balkánu". Plantaže Černá Hora bude na Zámecké slavnosti vína prezentovat Vinotéka Dionys Český Krumlov společně s víny Sedlecká vína a Tanzberg Mikulov.

www.facebook.com/VinoKrumlov