Zámecká slavnost vína - degustační a prodejní výstava vín

25. 11. 2017, 14:00 - 22:00 hod., Zámecká jízdárna Český Krumlov

 

Degustace 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie, Francie, Černé hory a Chile. Každý návštěvník obdrží při vstupu degustační skleničku a bude mít možnost si nakoupit žetony o nominální hodnotě 5 Kč. Jednotlivé vzorky vína budou odstupňovány dle kvality a ceny vína počtem žetonů. Po celou dobu Zámecké slavnosti vína bude možno také zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet otevírání lahve sektu šavlí, tzv. sabrage, a to pod taktovkou vinaře Martina Prokeše z vinařství Proqin, osobního trenéra mistra republiky v sabrage Kamila Prokeše.

Návštěvníci si mohou poznatky o jednotlivých vínech zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. Kromě toho budou moci návštěvníci Zámecké slavnosti vína také hlasovat pro tři nejlepší vína ve dvou kategoriích: bílá&rosé vína a červená vína. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20.00 hod., slavnostní vyhodnocení proběhne ve 21.00 hod. Tři nejlépe hodnocená vína budou oceněna a zároveň šest vylosovaných hlasujících získá hodnotné ceny.

Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína AFTERPARTY, která proběhne od 20:00 hod. v restauraci Krumlovský mlýn. K poslechu i tanci zahraje českobudějovická kapela Kambožda. Pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma.

PODOBLAST MIKULOVSKÁ

Jindřich Kadrnka

Jindřich Kadrnka

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již po čtyři generace. Ve vinařství se snaží produkovat špičkový hrozen, protože věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Důraz je kladen na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Pěstují Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd jsou to Zweigeltrebe a Merlot

www.vinokadrnka.cz

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství se nachází v srdci Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Filozofie pěstování révy vinné je založená na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů. Vše začíná a končí ve vinici. Osobitý přístup lidí je pro výrobu našich vín nesmírně důležitý. Naše nádherné vinice se nachází v katastrech obcí Perná, Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov. A kdo nezná Ryzlink vlašský z Mikrosvínu, jako by neznal Pálavu!

www.mikrosvin.cz

Vinařství Volařík

Vinařství Volařík

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007, je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Při pěstování klade důraz na kvalitu hroznu, terroir, šetrný přístup k hroznům i vinicím a při zpracování využívá nejnovější technologie a poznatky.

www.vinarstvivolarik.cz

Vinařství Nepraš & Co.

Vinařství Nepraš & Co.

Náš vztah k vínu je celoživotní proces, a to doslova u každého, kdo se na práci v našem vinařství podílí. Rodinné vinařství NEPRAŠ & Co. je totiž více než rodina. Vedle obvyklých rodinných vztahů nás dohromady spojují naše víno a naše vinice, na kterých společně pracujeme a s kterými doslova žijeme. Naše láska k vínu tedy hraje roli v našem každodenním životě.

www.vinarstvinepras.cz

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství REISTEN bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat jen velmi kvalitní vína určená pro vysokou gastronomii či vinotéky, ale i pro všechny, kdož si chtějí víno skutečně vychutnat a užít. Tomu byla podřízena nejen volba viničních tratí, výběr odrůd, způsob pěstování a sklizně, ale v neposlední řadě pak i zpracování hroznů a samozřejmě celá výroba.Byly osazeny vlastní vinice a vinařství tak získalo nezávislost na dodavatelích hroznů, což umožňuje vyrábět stále lepší a lepší vína. V roce 2001 vinaři zahájili výsadbu a poprvé víno výhradně z vlastních hroznů vyrobili v ročníku 2005.

www.reisten.net

Vinařství Fučík

Vinařství Fučík

Vinařství Fučík je rodinné vinařství z Mikulova. Zemědělská a vinařská tradice rodiny Fučíků sahá až do 19. století a vyznačovala se vždy důrazem na kvalitu a produkci těch nejlepších vín. Vinařství Fučík produkuje přírodní a originální vína vysoké kvality, v nichž najdete terroir, ve kterém byly hrozny zrozeny. Jiná vína dělat nechtějí, nedělají a dělat nebudou. Kvalita vína je pro ně na prvním místě a upřednostňují ji před kvantitou.
Vinařství Fučík má pouze bílé hrozny z Mikulova, které jsou pečlivě vybírány. Do vín nepřidávají žádné umělé či nepřírodní látky. Po prvním stáčení již do vína prakticky nezasahují a víno nechávají ležet na jemných kalech s jeho občasným promícháváním (metoda tzv. batonage). Velká vína se k zákazníkům nedostávají na Martina, ale nejdříve 9 měsíců od sběru hroznů, často ještě později.

www.vinarstvi-fucik.cz

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy - druhohorní pohoří Pálavy - je místem se skutečným geniem loci.

Sonberk je jediným českým držitelem mezinárodního ocenění Regional Trophy za Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy; uváděn ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal; Dodavatel restaurací oceněných hvězdou Michelin; Držitel titulu Vinařství roku 2013; Pravidelně v Salonu vín; Titul Prague Wine Trophy Nejlepší vinařství v letech 2012 a 2007.

www.sonberk.cz

Sedlecká vína

Sedlecká vína

Poetická vína, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Sedlecká vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou.
V poslední dekádě získala Sedlecká vína celou řadu ocenění jak na tuzemských, tak i na zahraničních výstavách vín. Můžeme se pyšnit tituly Championa Grand Prix Vinex, Valtických vinných trhů, Vinařské Litoměřice, Hradecký pohár, Král vín, Festwine, Top 77 a mnohé jiné. Ze zahraničních úspěchů můžeme jmenovat medailová ocenění na Decanter London, Vinalies Paris, Terravino Israel, San Francisco a Muvina Prešov. V roce 2015 vinařství zvítězilo v hlasování veřejnosti v prestižní soutěži VINAŘSTVÍ ROKU 2014.

www.sedleckavina.cz

PODOBLAST VELKOPAVLOVICKÁ

Vinné sklepy Zapletal

Vinné sklepy Zapletal

Příběh vín se začíná psát na nejlépe poležených velkobílovických vinicích - Panské, Haňby, Úlehle apod. Tam pěstovali vinohrad už předci a rodina v této tradici pokračuje. Na 4 hektarech obdělává vinici v ekologickém režimu a snaží se, aby získali co nejkvalitnější hrozen a co nejméně přitom zatížili přírodu. Proto ve vinici nepoužívají žádné pesticidy, ani herbicidy a všechny vinice jsou celé zatravněny. Z produkce vychází především suchá a polosuchá vína, Snaží se vytvářet vína s osobitým charakterem typická pro danou oblast. Většina vína se prodává „ ze dvora" tzn. přímo ve sklepě, část potom ve vinotékách a hlavně v restauracích.

www.vinnesklepyzapletal.cz

Proqin

Proqin

Rodové vinařství PROQIN patří v rámci České republiky k malým vinařstvím hospodařícím na čtyřech hektarech vlastních vinohradů. Vedle škály kvalitních přívlastkových vín nabízí sekty vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi. V jejich nabídce najdete také speciality v podobě mešních vín, ledových vín, slámových vín a vinného oleje. Vína každoročně získávají řadu ocenění na domácích a mezinárodních soutěžích.

www.proqin.cz

Vinselekt Michlovský

Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. profesionálním vinařským světem. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Vinselekt Michlovský získalo na jaře 2010 historicky první ocenění Vinařství roku 2009.
Dokonale polohované vinice, především pálavských vrchů, společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi.

www.michlovsky.com

Vinařství Purýnky

Vinařství Purýnky

Jsme mladé vinařství z Velkých Bílovic, které vzniklo spojením tří malých velkobílovických vinařů hospodařících blízko sebe ve sklepní trati nesoucí stejný název - Púrynky. Toto označení má dávnou historii a váže se na historický systém hospodaření s pozemky v dané lokalitě. Velký důraz ve Vinařství Púrynky klademe především na přirozenost vína a jeho pravdivost ... to jsou jedny z našich základních hodnot.

www.vinarstvipurynky.cz/vinarstvi

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství založené v roce 2004 hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě. Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy. Uzavřený soubor výrobních, skladovacích a prezentačních prostor patří k nejmodernějším u nás a ve své kategorii snese mezinárodní srovnání.

www.vinoboretice.cz/

PODOBLAST LITOMĚŘICKÁ

Vinařství Pod Radobýlem

Vinařství Pod Radobýlem

Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Vznikem vinařství si zakladatel a velký milovník vína splnil svůj sen. Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství. Věří, že víno z Čech má velkou budoucnost a oblast pod vrchem Radobýl obrovský potenciál. Vytváří jeho novodobou vinařskou historii, aby se o zdejší víno mimořádné kvality podělili se světem.

www.vinarstvipodradobylem.cz

PODOBLAST SLOVÁCKÁ

Víno Hruška

Víno Hruška

Společnost VÍNO HRUŠKA byla založena v roce 2007 a již 8. generace v rodině převzala cenné zkušenosti a rady v oblasti pěstování vinic a výroby vína. Sídlo společnosti je v malebné vinařské obci Blatnička, kde nyní obhospodařuje téměř 40 ha vinic a stále využívá místního Terroir k výrobě kvalitních a odrůdově charakteristických vín z této oblasti. Cílem je maximální spokojenost zákazníků, a proto zpestřuje sortiment moravských vín také víny ze zahraničí.

www.vinohruska.cz

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec se nachází v areálu Bzeneckého zámku, v jehož sklepení navazuje na významnou vinařskou historii tohoto místa. Například zde bylo v roce 1876 vyrobeno první šumivé víno v Čechách a na Moravě.
Vinařství obhospodařuje přes 500 ha vinic v podoblastech Slovácká, Mikulovská a Znojemská. Je držitelem 4 Šampionů Salonu vín ČR a titulů Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016.

www.zameckevinarstvi.cz

ZAHRANIČÍ

Vinařství Sax

Vinařství Sax

RAKOUSKO - KAMPTAL

V srdci idylického Kamptalu leží tradiční vinařské město Langenlois. Jako Luibisa - krásné - bylo poprvé zmíněno v písemných dokumentech. Název, který si největší vinařské město Rakouska i dnes zaslouží. Víno má v této oblasti zásadní postavení. Žije se zde pro víno a z vína. Působivé je nadšení vinaře Rudolfa Saxe a jeho vášnivá snaha o co nejvyšší kvalitu vín. V roce 1999 byl ve vinařství Sax zapojen do výroby nový, velmi jemně pracující lis a od roku 2002 se sklizeň fermentuje v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou. Výsledkem jsou bohatá, zdravá a voňavá vína.

www.winzersax.at

Vinařství Kellerstöckl - Familie Schuckert

Vinařství Kellerstöckl - Familie Schuckert

RAKOUSKO - WEINVIERTEL

Naše vinařství Kellerstöckl - Familie Schuckert v Ketzelsdorfu provozujeme již po několik generací. Naše lokality jsou rozmístěny na přibližně 25 hektarech kolem Poysdorfu, které jsou obhospodařovány Horstem Schuckertem zcela v souladu s přírodou.

www.gut-kellerstoeckl.at

Vinařství Mathern

Vinařství Mathern

NĚMECKO

Rodina Mathern začala s pěstováním vinné révy již před více než 100 lety. Sídlí v Niederhausenu, malé vesnici obklopené strmými svahy sopečného původu, které nabízejí příhodné podmínky pro pěstování vinné révy. Jedná se o jednu z klíčových oblastí pro pěstování ryzlinku v Německu.

www.weingut-mathern.com

Vinařství Wunsch-Mann

Vinařství Wunsch-Mann

FRANCIE - ALSACE

www.wunsch-mann.fr

Vinařství Koch

Vinařství Koch

MAĎARSKO

Vinařství vycházející z tradice rodiny, které sahá až do poloviny 18. století. Na pěstování vinné révy a výrobě vína se podílelo již více než 10 generací. Vinařství Koch je jedním nejvýznamnějším vinařstvím ve vinařské oblasti Hajós-Baja, kde hospodaří na cca. 130 hektarech. Majitel a hlavní vinař pan Koch Csaba je od roku 2013 řádným členem maďarské vinařské akademie.

www.kochboraszat.hu

Plantaže Černá Hora

Plantaže Černá Hora

ČERNÁ HORA

Plantaže je vinařství, které dlouhodobě zvedá renomé vín z Černé Hory a je mezi místními vinaři a vinohradníky ikonou, která je hodná následování. Jeho historie nemá staletou tradici, přesto patří k nejstarším černohorským vinařstvím. Od založení se rozloha vinic neustále rozšiřovala - vše vyvrcholilo projektem rekultivace vinic o celkové rozloze 2000 ha. V roce 1982 vyhrála na světové vinařské soutěži odrůda Vranac první místo a odstartovala zlatou éru Plantaže. Vranac z této malé balkánské země a zejména z Plantaže začal být světovými novináři nazýván "rubínem Balkánu".

www.facebook.com/VinoKrumlov

Poderi Del Paradiso

Poderi Del Paradiso

ITÁLIE - TOSKÁNSKO

Vinařství Poderi del Paradiso se nachází v centrální části Toskánska, na kopcích tvaru amfiteátru, hledících přímo na San Gimignano. Toto unikátní středověké město dnes patří ke světovému dědictví UNESCO. Vinařství PdP je majetkem rodiny Cetti, jejíž předci žijí na tomto místě již od r.1000 n.l., vína produkuje od 70.let 20.stol. Sám pan majitel Vasco Cetti je vskutku renesanční člověk, občanským povoláním lékař. Vinařství se zabývá, jak už je v této oblasti běžné, nejen produkcí vína ale i olivového oleje a agroturistikou.

www.poderidelparadiso.it

Vinařství Humer

Vinařství Humer

RAKOUSKO - WEINVIERTEL

Rodinné vinařství se nachází na úpatí hory Manhart. Kromě místního podnebí má na víno také vliv typická půda. Majitelé kombinují tradiční znalosti a zkušenosti s moderními vinařskými technologiemi. Vznikají tak velice kvalitní vína a to především Veltlínského zeleného, typické odrůdy pro tento kraj.

www.weingut-humer.at

Vinařství Neustifter Poysdorf

Vinařství Neustifter Poysdorf

RAKOUSKO - WEINVIERTEL

Ve třetí generaci je veden jako rodinný podnik, v současnosti obhospodařuje 20 hektarů vinohradů. Nejlepší polohy mají tak příznačná jména jako Hermannschachern, nejstarší viniční trati Poysdorfs, Zapfelsbergen, Maxendorf a Saurüssel. Hlavní odrůdou je Veltlínské zelené. Ale také Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské bílé a Chardonnay prospívají na slunných kopcích překrásného aromatického pásu Weinviertelu.

www.weingut-neustifter.com

Vinařství Hubert Müller

Vinařství Hubert Müller

NĚMECKO - PFALZ

Vinařství HUBERT MÜLLER, jehož majitelem je dnes pan Stefan Müller, se nachází v jedné z největších vinařských oblastí Německa, v Maikammeru, v oblasti Porýní Pfalz, tedy v samém srdci německé vinařské stezky, kde vinařství WHM produkuje vína již po 7. rodinnou generaci.

www.mueller-maikammer.de

Vinařství Hiedler

Vinařství Hiedler

RAKOUSKO - KAMPTAL

Toto rodinné vinařství z Langenlois v Kamptalu vzniklo již v r. 1856. V roce 1936 zde zasadili své první veltlínské zelené v údolí. V 50. letech 20. století došlo k modernizaci a rozšíření vinařství. Od roku 1980, vinařství je v rukou již čtvrté generace. Ludwig Hiedler a jeho španělská manželka Maria Ángeles rozšířili a pozvedli rodinnou firmu na mezinárodně uznávané špičkové vinařství.

www.pro-vino.cz/cz/nasi-vinari/weingut-hiedler

VINO VINO VINO

VINO VINO VINO

RAKOUSKO, FRANCIE

Tím jaká vína dovážíme, měníme svět kolem vás.
Ikonická vinařství, osobitý charakter, nezapomenutelná chuť.
Vždy něco navíc…
Představíme rakouská vína z vinařství Prager a Knoll a francouzská vína Patrick Piuze, Marie Courtin, Gonet-Medeville a Domaine Clarence Dillon.

www.vino-vino-vino.cz

Vinařství Meulenhof

Vinařství Meulenhof

NĚMECKO - MOSELA

www.meulenhof.de

Vinařství Fegerl

Vinařství Fegerl

RAKOUSKO - WEINVIERTEL

V malém vinařském městě Deinzendorf, v severním Weinviertelu, 7 km jižně od Retzu, provozuje vinařství Fegerl již po dobu pěti generací své vinařství.
Ideální klima pro víno, suchost při 350 mm ročních srážek, příznivé půdní podmínky, sprašná a hliněná půda, toto vše umožňuje pěstovat odrůdy hroznů na 20 hektarech vinic.

www.weingut-fegerl.com