Víno nás spojuje - Filip Mlýnek (CZ) & Gunter Künstler, Rheingau (DE)

Na tuto akci platí vstupenky zakoupené na původní termín 14. 11. 2020

Víno nás spojuje - Filip Mlýnek (CZ) & Gunter Künstler, Rheingau (DE), Na tuto akci platí vstupenky zakoupené na původní termín 14. 11. 2020
13.11.2022 / sobota / 19:00

Renesanční sály u radnice
náměstí Svornosti 2, Český Krumlov, 38101
GPS: 48°48'39.09"N, 14°18'55.68"E

1950 Kč

Přijměte pozvání na jedinečný degustační večer. Dvě osobnosti vinařského světa nám ve společném programu představí jedinečná vína ze své produkce, která budou snoubena s pokrmy z dílny Adama Hoďánka.

Weingut Künstler patří dlouhodobě mezi jedno z deseti nejlepších vinařství v celém Německu. Dlouhá rodinná historie sahající do poloviny 17. století do oblasti Jižní Moravy, kde rodina "Künstlerovic" vinařila v Dolních Dunajovicích. Několik desetiletí po odsunu pak mladý Franz Künstler zakládá nové vinařství v Rheingau a společně se svým synem Gunterem obnovuje zašlou slávu vinic v okolí městečka Hochheim. Každoročně vysoko hodnocená vína patří k absolutní špičce, co oblast kolem řeky Rýna nabízí. Výrazné a expresivní ryzlinky jsou protkané minerální chutí špičkových viničních poloh.

Filip Mlýnek čerpal zkušenosti při svém pobytu u Künstlerů v Hochhaimu a dnes patří mezi špičky moravského vinařství. Jeho vína nesou jeho osobitý rukopis a poznáme, jak se při svém pobytu v Německu inspiroval. Vinařství Mlýnek v Dolních Dunajovicích vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy byly vysazovány první vlastní vinice, nyní hospodaří na 8,6 hektarech.

Teplé a studené občerstvení typické pro oba regiony připraví Jídelna by Adam Hoďánek.

Víno nás spojuje - Filip Mlýnek (CZ) & Gunter Künstler, Rheingau (DE), Na tuto akci platí vstupenky zakoupené na původní termín 14. 11. 2020 2

Festival vína Český Krumlov ®