10. ročník Festivalu vína Český Krumlov®

 

Festival vína Český Krumlov®

Vážení milovnící vína,

 

Zámecká slavnost vína uzavřela jubilejní, 10.ročník festivalu vína Český Krumlov®

V Českém Krumlově proběhl v říjnových a listopadových dnech roku 2022 již 10. ročník festivalu věnovaný vínu. Jeho cílem je každoročně v podzimním období připravit pro obyvatele a návštěvníky Českého Krumlova pestrou nabídku edukačních akcí  - o vínu, s vínem, jeho tvůrci a se špičkovou gastronomií.

I letos měli návštěvníci možnost setkat se s předními vinaři, odborníky a sommeliéry z Čech i ze zahraničí. Beznadějně vyprodané programy, kterých bylo 23, přinesly jak možnost degustovat výsledky práce vinohradníků napříč Evropou tak rozšířit si znalostí o víně, trendech jeho výroby, vinných regionech a vývoji vinohradnictví u nás i ve světě. Jednotlivé restaurace připravily menu šitá na míru pro každou jednotlivou degustaci -  festival a jeho organizátoři se tak snaží v Českém Krumlově a na jihu Čech neúnavně podporovat a rozvíjet kvalitní gastronomii v současném, moderním pojetí.

Degustace a koncipované programy probíhaly v letošním ročníku již od 7.října a to zejména na různých místech Českého Krumlova, festival ale postupně rozšířil své působení  do  Českých Budějovic, Nových Hradů a letos nově i do Kaplice.

Pomyslným vrcholem festivalu byla již tradičně Zámecká slavnost vína, která se letos konala 19. listopadu. Již od odpoledních hodin  se těšila velikému zájmu návštěvníků, kterých dorazilo více než 500. V příjemné atmosféře jízdárny českokrumlovského zámku nabízelo k degustaci po sklence svá vína 20 vinařství a obchodních společností s vínem z tuzemska i ze zahraničí.  Program zpříjemnila živá jazzová hudba a pódiové vstupy jednotlivých vinařů, včetně ukázek tzv.sabráže, otvírání lahví šampaňského odseknutím šavlí, skleničkou či dokonce i mobilním telefonem.

Organizátorům, jimiž jsou Českokrumlovský rozvojový fond a Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, dělá největší radost to, že jsou nám návštěvníci stále věrni a že oceňují vysokou kvalitu připravených programů.

 

„ Rádi se k nám vrací i ti nejlepší sommeliéři, degustátoři a ti co vína tvoří a pochvala z jejich úst, že náš krumlovský festival je jedním z TOP vinařských akcí v České republice nás zavazuje do dalších ročníků. Uvítat v Českém Krumlově sommeliéry a degustátory Michala Šetku, Ivo Dvořáka, Zlatka Mičku, herce a architekta Davida Vávru, Sieghardta Donabauma z Wachau, Christopha Neumeistera z jižního Štýrska, Michaela Saxe z Kamptalu, Vladimíra  Železného, Pavla Springera, Filipa Mlýnka, Jindřicha Kadrnku, naturální vína od Jana Čulíka, vína z Chianti, Burgundska, Jury, Rheingau a Pfalzka, vinařství Sonberk, Gotberg, Šamšula, Bílovickou slípku a mnoho kuchařských hvězd a nadějí jako Tita Eliáše a naše českokrumlovské Adama Hoďánka a René Vrbu  je pro nás to, proč festival již 10 let děláme a těšíme se již na nové inspirace a osobnosti pro následující 11. ročník v roce 2023“ říkají s nadšením zakladatelé a ti kdo festival připravují - Pavel Fučík, Miroslav Reitinger a Václav Pecha.

 

S pozdravem

 

Za organizační team :
Ing. Miroslav Reitinger, Českokrumlovský rozvojový fond
Ing. Pavel Fučík, Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov

 

Aktuálně:

7. 10. – 26. 11. 2022

Program festivalu

11. – 14. 11. 2022

Svatomartinské hody

 

Festival vína Český Krumlov ®